DecydujMy Razem - Gliwicka Platforma Partycypacyjna

plik foto id: 1400011834

Gliwicka Platforma Partycypacyjna

plik foto id: 1400225217

AKTUALNOŚCI

2025-02-07

plik foto id: 1400011979

Badania ankietowe

Wypowiedz Się

Badania ankietowe na potrzeby Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla miasta Gliwice na lata 2026-2032.

Zdrowie psychiczne, potrzeby osób z niepełnosprawnościami, rynek pracy, mieszkalnictwo, profilaktyka uzależnień czy poziom zadowolenia z zamieszkiwanej dzielnicy Gliwic – to zaledwie kilka z tematów, na które gliwiczanie będą mogli wypowiedzieć się w ramach szerokich konsultacji społecznych.

Opinie mieszkańców pomogą w opracowaniu skutecznej Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla Gliwic na lata 2026–2032 – dokumentu, który wskaże cele przyszłych działań miasta w tym zakresie.

Prace nad strategią będą trwały przez kilka miesięcy, a ich efekt mamy poznać pod koniec roku. Miejski dokument będzie szeroko konsultowany ze specjalistami, środowiskiem osób zajmujących się rozwiązywaniem problemów społecznych i świadczeniem pomocy oraz mieszkańcami. Ważne jest zintegrowanie wokół tego tematu jak największej liczby osób. 
Na czym będą polegały badania?

Badania zostaną prowadzone w formie ankietowej od lutego do kwietnia i będą podzielone na dwa etapy. 

W pierwszej kolejności – między 10 a 28 lutego – mieszkańcom udostępniona zostanie ankieta do wypełnienia – w wersji online oraz papierowej, dostępnej w siedzibach Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 i Jasnej 31, w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 oraz w filiach MBP: nr 16 przy ul. Przedwiośnie 2, nr 20 przy ul. Bernardyńskiej 2 i nr 30 przy ul. Partyzantów 25. 

 Ankieta online znajduje się pod tym adresem: https://www.badania-online.pl/cati/index.php/214398?lang=pl

Udział w konsultacjach jest w pełni dobrowolny. Warto jednak skorzystać z możliwości wyrażenia swojego zdania, ponieważ to właśnie opinie mieszkańców będą miały bezpośredni wpływ na przyszłe działania miasta w zakresie spraw społecznych, które dotyczą nas wszystkich. To od nas i naszego zaangażowania zależy, w jakim mieście będziemy żyli za rok, dwa czy pięć lat.