DecydujMy Razem - Gliwicka Platforma Partycypacyjna

plik foto id: 1400011834

Konsultacje Społeczne

plik foto id: 1400012293

AKTUALNOŚCI

2023-04-06

plik foto id: 1400011979

Konsultacje organiczenia ruchu na starówce

Konsultacje Społeczne

PorozmawiajMY o starówce - trwają konsultacje

Na platformie ruszyły konsultacje społeczne dotyczące ograniczenia ruchu na starówce. Jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii? Zapraszamy do udziału w konsultacji, swoje uwagi możecie zgłaszać do 20 kwietnia!

Link: https://decydujmyrazem.gliwice.pl/.../ograniczenie_ruchu...

Na początku marca miasto ogłosiło, że planowane jest dalsze ograniczenie ruchu samochodowego na starówce. Metamorfoza  tej części miasta  przeprowadzana jest  stopniowo od 2020 roku. Dotychczas wprowadzone zmiany na starówce – jak każde – miały swoich zwolenników i przeciwników. Pomysł wprowadzenia trzeciego etapu zamykania ulic starówki dla ruchu samochodowego został przedstawiony z wielomiesięcznym wyprzedzeniem (ewentualne zmiany wejdą w życie w wakacje) z założeniem, że może wymagać modyfikacji. Dlatego przeprowadzona zostanie otwarta społeczna debata, którą poprzedzają konsultacje dotyczące ewentualnego rozszerzenia Strefy Ograniczonej Dostępności.

Wyniki konsultacji zostaną zaprezentowane podczas otwartej debaty, która planowana jest na 25 kwietnia o godz. 18.00 w sali wystawienniczej w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17.